دوره 3، شماره 4 - ( بهار 1397 )                   جلد 3 شماره 4 صفحات 77-82 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Rahimi E A, Ghanei Gheshlagh R, Dehvan F. Toxic epidermal necrosis syndrome after taking nonsteroidal antiinflammatory drugs: a case report. SJNMP. 2018; 3 (4) :77-82
URL: http://sjnmp.muk.ac.ir/article-1-155-fa.html
رحیمی عزت الله، قانعی قشلاق رضا، دهون فاضل. سندرم نکرولیز اپیدرمی توکسیک به دنبال مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی: یک گزارش موردی . فصلنامه پرستاری، مامایی و پیراپزشکی. 1397; 3 (4) :77-82

URL: http://sjnmp.muk.ac.ir/article-1-155-fa.html


1- گروه داخلی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان،
2- گروه پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان
3- گروه پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، f.dehvan@yahoo.com
چکیده:   (279 مشاهده)
مقدمه: سندرم نکرولیز اپیدرمی توکسیک یکی از شدیدترین واکنش های پوستی و مخاطی می­ باشد که عمدتاً در واکنش به داروهایی مانند NSAID ها ایجاد می شود و در 20 تا 50 درصد موارد می ­تواند منجر به مرگ شود.
معرفی بیمار: بیمار آقای 41 ساله ­ای است که با سابقه دریافت داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و با ضایعات ماکولوپاپولر در بیمارستان کوثر شهر سنندج بستری می­شود. بیمار تحت اقدامات درمانی مختلف قرار گرفته و بعد از حدود چهارده روز با حال عمومی خوب ترخیص می­شود.
نتیجه­ گیری: مهمترین رکن در درمان این بیماری، یافتن علت اصلی و قطع عوامل دارویی عامل واکنش می­باشد. مداخلات درمانی شبیه بیماران دچار سوختگی می­ باشد.
 
متن کامل [PDF 291 kb]   (157 دریافت)    
نوع مطالعه: گزارش مورد | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: ۱۳۹۷/۶/۱۰ | ویرایش نهایی: ۱۳۹۷/۷/۳ | پذیرش: ۱۳۹۷/۶/۱۲

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA code

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه پرستاری، مامایی و پیراپزشکی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Scientific Journal of Nursing, Midwifery and Paramedical Faculty

Designed & Developed by :M.TAHAN